vrijdag 7 september 2012

SDR#Sharp Frequency Manager

Met deze plug-in 'Frequency Manager' voor SDR#Sharp is het mogelijk om je favoriete zenders op te slaan. Nu kun je snel en éénvoudig je gevonden frequenties beheren en veranderen. Ook is er een mogelijkheid om je eigen groep aan te maken. 

Dit biedt een mooier overzicht en het is netjes geordend. De groepen die ik aangemaakt heb zijn: FM Broadcast, CIV Airband, Mil Airband, Ham Radio en Diversen. Hieronder zal ik mijn lijst van frequenties met de bijbehorende zenderbenamingen publiceren.
Het gaat hier om de groep 'FM Broadcast'. De teksten tussen de haakjes op het laatst (... ) stelt de zenderlocatie voor. Voorbeeld Deutschland......... (Emden).


NDR Actuel (Kabel) 87800000
Radio 2 (Assen) 88000000
3FM (Assen) 88600000
Radio NL (Editie Groningen) 89100000
BNR Nieuwsradio (Hoogezand) 89600000
NDR Kultur (Aurich) 90000000
Arrow Jazz FM 90300000
Radio Drenthe (Assen) 90800000
NDR 1 Niedersachsen (Steinkimmen) 91100000
Simone FM (Editie Noord) (Hoogezand) 91300000
Radio 1 (Assen) 91800000
Omrop Fryslân Radio (Jirnsum) 92200000
Radio Continu (Hoogezand) 92400000
Simone FM (Editie Noord) 92900000
Deutschlandradio Kultur (Emden) 93400000
Slam!FM (Hoogezand) 93700000
NDR Kultur (Steinkimmen) 94400000
Radio 4 NL (Assen) 94800000
WDR 3 ??? 95100000
Piraat: Zwerver & Loes 95100000
Regio FM (Bedum) 95300000
NDR 1 Niedersachsen (Aurich) 95800000
NDR Info (Aurich) 96400000
96,400 MHz WFM 96400000
Radio Noord 97500000
NDR 2 (Aurich) 98100000
Arrow Classic Rock Noord 98500000
100% NL (Hoogezand) 99100000
Slam!FM (Assen) 99600000
NDR 2 (Steinkimmen) 99800000
Efteling Radio (Kabel!) 99900000
Piraat 100000000
Q-Music (Assen) 100400000
Skyradio 101400000
Deutschlandfunk 101400000
Deutschlandfunk (Aurich) 101800000
Radio 538 (Hoogezand) 102200000
Radio FFN (Aurich) 103100000
Radio Veronica 103400000
Waterstad FM (Hoogezand) 104400000
Gigant FM 104700000
Hit-Radio Antenne Niedersachen (Aurich) 104900000
Radio Compagnie (Hoogezand) 105200000
Hit-Radio Antenne (Oldenburg) 105700000
Tynaarlo Lokaal (Paterswolde) 105900000
Regio FM (Groningen/RUG) 106100000
Friestalig 106300000
OOG Radio 106600000
Regio FM (Slochteren/Kerktoren) 107200000
Radio Assen (Assen) 107800000
Regio FM (Kolham/Scharmer) 107900000



Screencap van de Frequency Manager Plug-in




Het is de bedoeling dat het bestand 'frequencies.xml', dat de totale omvang van mijn gevonden frequenties bevat, te gaan 'delen'. 
Voor dit bestand zal ik later een link maken, van waar het te downloaden is. 










Aanvulling:


Ik heb even zitten te luisteren naar Radio Compagnie 105.200 MHz via de buitenantenne (FM Dipole 88-108 MHz) en ik krijg deze zender nauwelijks mee. Zeer veel ruis en maar weinig signaal.








Nu heb ik de antenne veranderd en heb de GP (groundplane) erop aangesloten. Deze antenne hangt voor het raam en is binnenshuis. De ontvangst is een stuk beter voor dit radiostation. 
Voor de andere zenders is dit weer minder.
Zo blijkt maar weer, experimenteren met antennes is een must. En vooral als het eens positief uitpakt. Zo kun je weer andere zenders ontdekken.

René

Geen opmerkingen:

Een reactie plaatsen